Kdo jsme

I v Benešově a okolí žijí rodiny s dětmi se speciálními potřebami. Tyto rodiny řeší otázku jak naplnit volný čas svých handicapovaných dětí. V Benešově pro tyto děti příliš mnoho příležitostí jak využít volný čas není.

OS Pramen se snaží tuto mezeru zaplnit. Pro děti se speciálními potřebami a jejich rodiny organizujeme odpolední zájmové kroužky – výtvarný a hudební, cvičení, víkendová setkání, hippoterapii, pobyty na horách i letní prázdninové pobyty, pro rodiče odborné semináře apod.. Členy OS Pramen jsou celé rodiny. V rámci našich akcí se setkávají rodiče a sourozenci dětí se speciálními potřebami, kteří řeší podobné těžkosti, mohou si předávat informace a zkušenosti. Důležité je pro všechny i vědomí, že s podobným problémem nežijí sami.

Všechny aktivity sdružení Pramen jsou otevřeny pro širokou veřejnost, zapojují se do nich i děti bez handicapů. Pod vedením odborníků zmírňují nebo odstraňují svoje handicapy. Při činnostech, které nejsou zaměřeny na výkon, ale na prožitek a seberealizaci, zažívají děti pocity úspěšnosti a zároveň mizí jejich nechuť k problematické činnosti.Výroční zprávy:
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser